Отглеждането на трюфели е доходоносен бизнес. как да

Това засилва положителното поведение и помага на вашето куче да разбере, че намирането на трюфели е желана задача. Все пак едни кучета се справят по-добре с тази специфична задача. Откриването им не е лесна задача – в последно време все по-често се ползват и специално обучени за търсене кучета. Мишелийните трюфели все още се размножават по този начин, но вместо леска се използват дъбови разсад, тъй като кореновата им система се развива дълбоко в почвата и дава големи добиви. Белият трюфел е най-скъпият деликатес в света, не само на лесна цена черен хайвери гъши дроб, но дори злато (ако изчислите цената на грам от продукта). И това определя високата им цена. Високата цена на трюфела се дължи на факта, че тази гъба е много рядка. Практиката показва, че от куче, чиито родители са търсачи нат трюфели, може да се очакват отлични резултати. Развъдчиците очакват първите резултати за повече от 10 години! В години с неблагоприятни климатични условия – например при продължителни засушавания 2 месеца преди узряване на гъбата, тя се покачва. Нещо повече, налице са случай, видно от които, че някои от служителите на Изпълнителна агенция по горите толерират този начин на окрупняване и се създават условия за монопол в тази дейност.

Трюфель - Смешарики 2D - Мультфильмы для детей С помощта на почвата от дъб и игли създават природни условия за трюфелите. Гъбата ги получава от торовете, които градинарите правят в дървото на дървото. След това спорите на гъбичките влизат в младата кореновата система на дървото и се развиват, докато расте. След това оставете за 2-3 минути, така че да поемат вода. Също така гъбичките защитават корените на растенията от мухъл и по-ниски гъби. Тези вредители носят спорите от ядливи трюфели в блата и торфени блата. Николета Симон. Тя работи с университета Тусчия – Витербо, където целият процес свързан с образуването на спорите се наблюдава от инжектирането на сертифицираните спори до контрола и определянето на процента на микоризата. Листната земя е основната хранителна среда за спорите на трюфелите. В природата има около 60 вида гъби на трюфели. В България ловецът на трюфели получава около 103 долара за килограм за смесена селекция от замразени черни и бели трюфели трюфели. История на отглежданите трюфели изкуствено, започва през 19 век, когато французите се научават да отглеждат черни трюфели и засаждат „трюфелови гори” в почти всички региони.

В клуба с трюфели ще се виждат малки черни точки. Нещо, което не може да се постигне с отглеждане на други култури. За целта е важно да се правипрофесионално, с помощта на перфектен помагач – добре обучено куче с което търсачът да умее да работи. Цената на 1 кг от тази гъба е 2000 евро, което е няколко пъти по-висока от цената на черен хайвер и хранително злато. Първата реколта от първата трюфелова плантация е събрана за шест години. След 15 години агрономите събраха първата реколта от гъби. Но ресторантът е на повече от 30 години – и картофите с трюфели са все още най-важното в менюто. Трюфелите са се научили да растат в стопанствата, а тези страни годишно изнасят до 100 тона от тази гъбичка. Трюфелите са подземни гъби, които живеят в симбиоза с корените на дърветата. За разлика от много други гъби трюфелът не паразитира кореновата система на растенията, но влиза в симбиоза с него. Според цвета, трюфелите са предимно бели или черни, но съществува и един вид червен трюфел.

Дълго време френските агрономи се опитаха да израснат изкуствено трюфели в горските обекти, но едва през втората половина на XIX век във Франция се появи първата плантация на трюфели. Самите фиданки са произведени във Франция и са сертифицирани и проконтролирани – всяка фиданка е 100% заразена. Най-скъпите са белите трюфели, които се срещат в Югозападна Франция /в района на Перигор/, Испания и в Италия /в района на Алба/. Откриването и изкопаване на ценната гъба се извършва от специално обучени кучета, които надушват и вадят трюфела, без да го наранят. За да опазим българските трюфели, които според експерти са едни от най-добрите в света. На въпроса кои са най-добрите кучета обикновено се отговаря – тези, които ги намират. Тя обясни и кои са най-често допусканите грешки от стопаните, които започват с отглеждането на дръвчета с сушени трюфели и гъби: „Най-често срещаният проблем при нашите клиенти, е че като отидем на оглед, намираме насажденията в окаяно състояние. Килограм от тях може да стигне над 5000 евро.

Add a Comment

Your email address will not be published.